کتاب من رو يادت هست اثري است از نويسنده‌ي انگليسي،‌ سوفي کينسلا که نخستين بار در سال ???? منتشر شد. سوفي کينسلا در رمان من رو يادت هست داستان لکسي اسمارت را روايت مي‌کند. لکسي از خود و زندگي‌اش ناراضي است و اعتمادبه‌نفس چنداني ندارد؛ با پشت سر گذاشتن يک تصادف، حافظه‌اش را از دست مي‌دهد و خود را فرد کاملاً متفاوتي مي‌يابد. برگردان فارسي رمان من رو يادت هست با ترجمه‌ي روناک احمدي آهنگر و از نشر نون در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است.

در ادامه درباره‌ي اين اثر سوفي کينسلا بيشتر مي‌خوانيم.

خلاصه‌ي داستان

لکسي ?? ساله که در بيمارستاني در لندن بهوش مي‌آيد، سورپرايز بزرگي انتظارش را مي‌کشد. دندان‌هايش بي‌نقص‌اند؛ پوست خوش‌رنگي دارد و کيف‌دستي‌اش از برند لويي ويتون است. لکسي از يک حادثه‌ي رانندگي جان سالم به در برده و بخش عظيمي از حافظه‌اش را ازدست‌داده است؛ لکسي خيال مي‌کند سال ???? است او دختري است ?? ساله با دندان‌هاي نامرتب، عشقي پردردسر و شغلي بي‌آينده. اگر بخواهيم دقيق‌تر بگوييم، لکسي سه سال از زندگي‌اش را به ياد نمي‌آورد و قرار است بفهمد که در اين سه سال تا چه حد اوضاع ازاين‌رو به آن رو شده است.

لکسي در طول اين سه سال موفق شده خود را از شغل پايين‌رده‌اي که داشت، به رياست بخش مربوط به خود برساند. او حالا دستيار شخصي دارد؛ کربوهيدرات را از رژيم غذايي‌اش حذف کرده و دوستي‌هاي جديد به هم زده است. و اين شوهر خوش‌تيپ که اتفاقاً ميليونر هم هست ديگر از کجا پيدايش شد؟! بااينکه ذهن لکسي هنوز سه سال عقب‌تر از زمان حال سير مي‌کند، خود او مصمم است با اين لکسي جديد و دنياي جديدش کنار بيايد.

لکسي سعي دارد تعادل خود را بازيابد غافل از آنکه لايه‌ي زيرين اين زندگي جديد و ايدئال، پر است از راز و نقشه و دسيسه‌هاي گوناگون. تمام اين اتفاقات چگونه رخ داد؟ آيا اصلاً قرار است لکسي به ياد بياورد؟ و چه خواهد شد اگر حافظه‌ي او برگردد؟

درباره‌ي نويسنده

مدلين سوفي تاونلي با نام هنري سوفي کينسلا، نويسنده‌ي انگليسي‌تباري است که در ?? دسامبر سال ???? متولد شد. دو رمان نخست از مجموعه‌ي عشق خريد  او به چنان موفقيتي رسيدند که در سال ???? فيلم اعترافات يک عشق خريد(confessions of a shopaholic) به اقتباس از آن‌ها ساخته شد. از آثار او بيش از ?? ميليون نسخه در بيش از ?? کشور فروش رفته است و به بيش از ?? زبان نيز برگردانده شده است.

از آثار ديگر اين نويسنده که به زبان فارسي برگردانده شده‌اند مي‌توان به زندگي نه‌چندان عالي من،‌ دنياي شگفت‌انگيز ربه‌کا، رازم را نگه‌دار، در جست‌وجوي آدري و گردنبندم را پيدا کن اشاره کرد.

ايده‌ي رمان از کجا آمد؟

سوفي کينسلا خود در وب‌سايتش دراين‌باره نوشته است که : ايده‌ي اوليه‌ي اين کتاب زماني به ذهنم رسيد که با خود گفتم چه مي‌شود اگر يک روز از خواب بيدار شوي و ببيني همه‌چيز در زندگي‌ات به طرز سحر‌آميزي راست و ريس شده؟ مي‌دانم که اين اتفاق در زندگي هيچ‌يک از ما به واقعيت نمي‌پيوندد اما من کاري کردم که داستان روي زندگي قهرمانم، لکسي، جواب دهد.

داستان درباره‌ي لکسي است و کنار آمدن با زندگي جديدش و دانستن آنکه آيا اين زندگي واقعاً به همان اندازه که نشان مي‌دهد بي‌نقص است يا خير؛ چراکه يکي از ويژگي‌هاي زندگي‌هاي رؤيايي آن است که به آن خوشايندي‌اي که فکر مي‌کنيد نيستند.

برش‌هايي از کتاب

خبر را با صداي بلند و دوبه‌شک خواندم: جنيفر آنيستون و دوست‌پسر جديدش.» کدوم دوست‌پسر جديد؟ اصلاً دوست‌پسر ديگه مي‌خواد چي‌کار؟

نيکول دنباله‌ي نگاهم را گرفت و با خونسردي گفت:اوه، آره. مي‌دونستي از برد پيت جدا شد؟»

با تعجب به او نگاه کردم و گفتم:جنيفر و برد از هم جدا شدن؟ جدي نمي‌گي! نمي‌تونن همچين کاري کنن!»

برد پيت با آنجلينا جولي دوست شد. الآن يه دخترم دارن.»

نه!»

مرا يادت هست داستاني است که به مخاطب مي‌آموزد پاي اولويت‌هايش بايستد و به هر قيمتي که شده خود حقيقي‌اش باشد. چاشني طنز و جذابيتي که خاص قلم سوفي کينسلا است سبب شده اين اثر هم مانند ديگر آثار او به مذاق طرفداران اين نويسنده‌ي پرفروش نيويورک‌تايمز خوش بيايد. سوفي کينسلا همواره در خلق داستان‌هاي سرگرم‌کننده استعداد داشته است و اين بار ترکيب سرگرمي، طنز و موضوع فراموشي را در يک اثر به مخاطب عرضه کرده است و همين باعث مي‌شود طرفداران اين نوع آثار سخت بتوانند کتاب را زمين بگذارند.

مرا يادت هست کتابي است که در اوقات فراغت، مطالعه‌اش براي گذراندن زمان خالي از لطف نيست. اگر علاقه‌مند به مطالعه‌ي کتاب مرا يادت هست اثر سوفي کينسلا هستيد، همين حالا مي‌توانيد آن را از وب‌سايت کاواک خريداري نماييد.

?

مرجع کنکور ایران لکسي ,سوفي ,سال ,يادت ,کتاب ,کينسلا ,سوفي کينسلا ,يادت هست ,است و ,که در ,رو يادتمنبع

جديترين مدل مانتو جلو باز 2019

ويژگي‌هاي سرويس مدرسه‌ي خوب از نگاه والدين

موسسه حقوقي و دفتر وکالت هما

عیب یابی پکیج دیواری ایران رادیاتور

آموزش امنیت شبکه

چرا خرید اینترنتی بلیط هواپیما؟

ساخت حفاظ شاخ گوزنی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

بانک اشعار مذهبی معرفی مانتو و خرید مانتو خرید آنلاین قطعات بیل مکانیکی دوو bia2movie قطعات لودر کاترپیلار آنلاین ارزانی storekade2 آکادمی زبان انگلیسی دانلود رایگان فیلم,سريال